Hopp til hovedinnhold

Multiconsult samler Oslo-kontorene på Skøyen

Multiconsult Group samler rundt 1900 medarbeidere i Oslo i en ny campusløsning på Skøyen. Hovedtyngden flytter inn i Entras eiendom i Verkstedveien 1, som sammen med Thune-kvartalet vil utgjøre et samlet fagmiljø for arkitekter, ingeniører og rådgivere.

Eksteriørbilde drone
Verkstedveien 1 ligger praktisk til midt på Skøyen i Oslo noen få minutter unna Skøyen stasjon med det meste av kollektivtilbud.
Foto: Knut Neerland
_/image/46fd0b3f-602d-4df9-adf5-24f32dfc7729:31a0b8cb2f1cf412507f83bbebfc3fcf0b61c141/block-166-91/Verkstedveien%201%20-%20eksteri%C3%B8r.jpg?quality=70

Multiconsult Group har inngått leieavtale med Entra om cirka 16 400 kvadratmeter i Verkstedveien 1 på Skøyen. Her vil morselskapet Multiconsult Group og ingeniørvirksomheten Multiconsult Norge samlokaliseres. Innflytting er planlagt i løpet av våren 2028.

– Vi er svært glade for å ønske Multiconsult velkommen til Verkstedveien 1. Her får de funksjonelle og fleksible lokaler i et bygg og en klynge som legger godt til rette for både samhandling, egenart og videre utvikling, sier Sonja Horn, administrerende direktør i Entra.

Campusløsningen som Multiconsult Group etablerer på Skøyen vil bestå av Verkstedveien 1 og Thune-kvartalet i Drammensveien 130 og samler Oslo-medarbeidere fra LINK Arkitektur, A-lab, Multiconsult Norge og morselskapet. Selskapene vil dele en rekke fellesfasiliteter som kantiner og café, møtesenter, prosjektarealer, treningssenter, garderober, sykkelparkering, takterrasser og utearealer, samtidig som hvert selskap får egne separate lokaler.

– At Multiconsult velger å flytte inn i et eksisterende bygg, underbygger konsernets ambisjon om et framtidig hovedkontor med lavere utslipp, høy fleksibilitet og løsninger som varer over tid. Gjenbruk av moderne bygg er et viktig bidrag i den grønne omstillingen, sier Horn.

I Thune-kvartalet disponert av Malling vil arkitektselskapene i Multiconsult Group ha sine kontorer, samtidig som det etableres en fellesarena på tvers av selskapene.

– Med den nye campusløsningen skaper vi et sterkt, samlet miljø for arkitekter, ingeniører og rådgivere, og en enda mer attraktiv arbeidsplass i Oslo, sier konsernsjef Karsten Warloe i Multiconsult Group.

Fakta om Verkstedveien 1:

  • Størrelse: ca. 31 700 m² over 7 etasjer
  • Byggeår: 2015
  • Arkitekt: A-lab
  • Miljøklassifisering: BREEAM-NOR Very Good
  • Energiklasse: A

Mer informasjon om Verkstedveien 1