Kaigaten 9: Bergens mest attraktive kontorer?
Ledig areal 650 - 10 000 kvm
- Område Bergen
- Størrelse ca. 650 - 10 000 kvm
- Byggeår 1999
- Modernisert 2026
Plantegninger
Etg
Ledig areal
Detalj

Nye tider – nye muligheter
Kaigaten 9 har tidligere vært kjent i Bergen som «Statens Hus». Ikke nå lenger. Nå vil nemlig Kaigaten få en helt ny miks av leietakere. Beliggenheten vil være akkurat like sentral som tidligere – det vil si tett på buss, bybane, tog, parkering og alle øvrige tilbud i sentrumskjernen.
Fasaden vil få et løft, men det viktigste skjer på innsiden. Og her skjer det mye!
Kaigaten 9 består av ca. 10.000 kvadratmeter fordelt på elleve etasjer. Det gjør at eiendommen er tilpasset dere som ønsker mye areal over flere etasjer, men den kan også tilpasses mindre leietakere. Vi tror miksen mellom ulike leietakere skaper en interessant dynamikk.
Felles for alle etasjene er at de tilpasses fremtidens måter å arbeide på. Her skal vi skape Bergens mest attraktive arbeidsplasser. Arbeidsplasser som tar hensyn til individuelt konsentrasjonsarbeid, kreative prosesser i team og samarbeid og samhandling på tvers av avdelinger. Dette er nøkkelen til å skape velfungerende arbeidsplasser. Da må hver etasje, hver arbeidsplass være fleksible, slik at de fungerer for nettopp din organisasjon og deres behov. Et moderne kontor er en arena som bidrar til trivsel, kulturbygging, innovasjon og kunnskapsdeling.
Eiendommene har et flott innvendig atrium som vil bli glasset inn. For å skape god internflyt vil det kunne legges til rette for interntrapper mellom etasjene og broer over atriet. Aktivisering av atriet skjer blant annet gjennom balkonger (leietakers sosiale soner). Lysdesign vil dessuten gi atriet et spennende uttrykk.
I førsteetasje kommer det en helt ny foajé for smidig, men sikker adgang til bygget. Her bygges også møteromssenter som vil være tilgjengelige for alle leietakere. Treningsrom, garderobe og sykkelparkering møter de forventninger som medarbeidere har til en moderne arbeidsplass.
I toppetasjen, 11. etasjer over bakkeplan, kommer selve prikken over i-en i form av personalrestaurant med takterrasse og fantastisk utsikt. Dette er et tilbud ikke mange andre bygg i Bergen sentrum kan måle seg med.
Fasiliteter
-
Resepsjon
-
Sykkelparkering
-
Garderobe
-
Treningsrom
-
Takterrasse/balkong
-
Personalrestaurant
-
Kaffebar
-
Tørkerom og håndkleservice
-
Møteromsenter
-
Eventspace
Det skal være lett å komme seg til og fra arbeidsplassen. Se for deg tog, bybane, buss og parkeringsgarasjen alle i umiddelbar nærhet. Det får du med arbeidsplass i Kaigaten 9. Dagens arbeidstakere forventer fleksibilitet, en god balanse mellom arbeid og fritid og de forventer en smidig arbeidshverdag hvor reiseveien gjør at hverdagskabalen går opp – snarere enn å stokkes om. Nettopp derfor er lokasjon viktigere enn noen gang. Et godt utbygd kollektivsystem, tilrettelagt for sykkel og muligheter for å bruke egen bil for de som må det, er det som skal til. Med kontorer i Kaigaten 9 er dette godt ivaretatt. Kanskje til og med best i byen?
Er blikket heller vendt mot å nyte byens fasiliteter snarere enn å komme seg raskest mulig hjem, ja så er det også null stress. Shopping, kaféer og restauranter finnes bokstavelig talt rett rundt hjørnet.
Nærområdet
-
Bybane: 50 m
-
Buss: 50 m
-
Tog: 200 m
De mest miljøvennlige byggene er de som allerede er oppført. Nettopp derfor er det et godt miljøvalg å oppgradere, gjenbruke og modernisere det vi allerede har.
I oppgradert versjon er målet at bygget skal tilfredsstille de svært strenge kravene som må til for å bli sertifisert med BREEAM In-Use Excellent. Som miljøleder i eiendomsbransjen hjelper Entra leietakere med energirapportering slik at det blir lett å ha oversikt over kontorets påvirkning på miljøregnskapet til virksomheten.
Miljøprofil
-
Utlånssykler og sykkelparkering
-
Planlegger BREEAM In-Use sertifisering

Kontorer for fremtiden
Vi vil at dere skal føle dere trygge med Entra i ryggen. I Entra utvikler, eier og drifter vi attraktive kontoreiendommer. Grunnen til at vi drifter byggene våre selv – med våre egne folk, er at vi ønsker full kontroll gjennom alle ledd i verdikjeden. Kun da kan vi sikre at våre bygg er der hvor de mest fornøyde menneskene jobber. Det innebærer at vi legger all vår kompetanse og stolthet i å utvikle attraktive kontormiljøer hvor medarbeidere ønsker å være. Kontorer som oppfordrer til samhandling og kunnskapsdeling på tvers av avdelinger og team. En arbeidsplass som bygger en felles kultur og fordrer innovasjon og nytenkning.
Dette skjer imidlertid ikke av seg selv, og funksjonelle lokaler alene er ikke nok. Derfor tilbyr vi vår rådgivningstjeneste – «Fremtidens arbeidsplass» – eksklusivt til våre kunder. Her møter dere et svært kvalifisert fagmiljø innen blant annet strategi, organisasjonspsykologi og endringsledelse. Vi bistår kunder med utvikling av arbeidsplasskonsepter og utforming av kontor som møter virksomhetens forventninger i dag som i morgen.
Når vi i Entra utvikler kontorer, så gjør vi det skikkelig. Bare se til Nygaarden som har vunnet flere priser. Eller Media City Bergen som er et av våre andre bygg i byen. Og tvers over torget ligger Nonnesetergaten 4 som er i ferd med å sluttføre en større forvandling. Sammen vil disse to naboeiendommene bidra til en revitalisering av Nonneseterkvartalet som byens mest sentrale og attraktive kontorer.
Kontakt

